تخفیفات شگفت انگیز رو از دست ندین !

هر آنچه نیاز دارید از لامپ ویدیو پروژکتور بدانید

جدیدترین محصولات

لامپ ویدیو پروژکتور

لامپ ویدیو پروژکتور یکی از مهم‌ترین بخش‌های این دستگاه است. این لامپ که درحقیقت یک لامپ قوسی است، با بخار جیوه پر شده و در قسمت جلویی دستگاه قرار دارد. جالب است بدانید که فشار درون این لامپ ویدئو پروژکتور بسیار بالا است. در ادامه این مطلب شما را با انواع لامپ ویدیو پروژکتور آشنا می‌کنیم.

روش کار لامپ ویدیو پروژکتور

لامپ ویدیو پروژکتور، یک لامپ قوسی است. شکاف ARC موجود در این لامپ، با بخارهای جیوه تحت فشار بالا، پر می‌شود. برای کار کردن، لامپ بادی یک جریان الکتریکی را به این شکاف ارسال کند. این کار باعث روشن شدن بخار جیوه شده و نوری شدید تولید خواهد کرد. در مرحله بعد این نور به روی صفحه LCD یاDLP  تابیده شده و تصاویر مورد نظر، تولید می‌شوند. با توجه به فناوری پیچیده به کار رفته در این محصول، می‌توان انتظار داشت که از قیمت بسیار بالایی برخوردار باشد.

لامپ ویدیو پروژکتور

نحوه نگهداری از لامپ پروژکتور

برای نگه‌داری صحیح و مناسب از لامپ ویدیو پروژکتور، به محیطی خشک، خنک و بدون گرد و غبار نیاز دارید. برای افزایش عمر این قطعه پیشنهاد می‌شود تا فن آن را تا مدتی پس از استفاده نیز روشن بگذارید تا ویدئو پروژکتور به خوبی خنک شود. حتماً اطمینان حاصل کنید که جریان هوا در محیط وجود داشته باشد. از دیگر موارد مهم در نگه‌داری لامپ پروژکتور می‌توان به فهرست زیر اشاره کرد:

  • تهویه مناسب محیط
  • تمیز کردن منظم پروژکتور
  • تعویض یا تمیز کردن منظم فیلتر
  • پرهیز کردن از سریع روشن و خاموش کردن دستگاه
  • استفاده از حالت اقتصادی پروژکتور
  • جلوگیری از گرم شدن بیش از حد پروژکتور
  • جابه جا نکردن پروژکتور در زمان داغ بودن لامپ
  • عدم قرار دادن ویدیو پروژکتور در محیط‌های بسیار سرد یا بسیار گرم

نحوه نگهداری از لامپ پروژکتور

محل قرارگیری لامپ ویدیو پروژکتور

پیش از آشنایی با کاربرد لامپ ویدیو پروژکتور، خوب است بدانید که این لامپ در کجا قرار دارد. ابتدا به دنبال یک صفحه پلاستیکی به شکل مربع یا مستطیل، در بدنه پروژکتور بگردید. این پوشش به طور معمول توسط دو پیچ در جای خود محکم می‌شود. پس از باز کردن پیچ‌ها و برداشتن صفحه، در پایین محفظه ماژول، قادر خواهید بود تا لامپ پروژکتور را ببینید. در این محفظه یک دسته پلاستیکی وجود دارد؛ با کشیدن آن می‌توانید لامپ را از محل خود خارج کنید.

عمر لامپ ویدیو پروژکتور چقدر است؟

عمر لامپ ویدیو پروژکتور، رابطه مستقیمی با نحوه نگه‌داری شما از آن دارد. به طور معمول این لامپ‌ها چیزی در حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ ساعت عمر می‌کنند. در برخی از مدل‌های جدید این نوع لامپ دیده شده که عمرشان تا ۵۰۰۰ ساعت نیز افزایش داشته است. به شما توصیه می‌کنیم که برای افزایش میزان عمر این محصول، در طول روز فقط به مدت ۳ الی ۵ ساعت از آن استفاده کنید.

عمر لامپ ویدیو پروژکتور چقدر است؟

نشانه های رسیدن زمان تعویض لامپ

زمانی که عمر لامپ پروژکتور به انتهای خود نزدیک می‌شود، نور لامپ قدری کاهش خواهد داشت. زمانی که متوجه این کاهش نور شدید، باید برای تعویض آن اقدام کنید. از طرفی شمارنده لامپ پروژکتور نیز می‌تواند شما را از زمان تعویض لامپ با خبر کنید.

دلیل گران بودن لامپ ویدیو پروژکتور

تکنولوژی به کار رفته برای ساخت لامپ ویدیو پروژکتور، پرهزینه و گران است. ایجاد فشاری خاص در لوله ARC، قرار دادن بازتابنده کوارتز در زاویه خاص و رعایت تمام استانداردهای مورد نیاز، به هزینه‌های زیادی نیاز دارند. از طرفی باید توجه داشت که تمام این موارد برای هر نوع لامپ متفاوت است؛ بنابراین طبیعی است که قیمت این لامپ‌ها گران باشد.

سخن پایانی

لامپ پروژکتور قطعه‌ای حساس و گران قیمت است. برای تهیه این قطعه، با کارشناسان سایت فروشگاه سلکسون مشورت کرده و لامپی متناسب با ویدیو پروژکتور خود انتخاب کنید. در نگه‌داری این قطعه دقت زیادی به خرج دهید تا عمر آن افزایش پیدا کند.

پرکابرد ترین ویدئو پروژکتور ها را دریک نگاه ببینید

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *