تخفیفات شگفت انگیز رو از دست ندین !

HDBasT چیست؟

جدیدترین محصولات

hdbaset چیست
شاید تا به حال مجبور شده‌اید یک نمایشگر مانند ویدئو پروژکتور یا سایر تجهیزات AV را در مکانی نصب کنید که نزدیک به پریز برق AC نیست، یا مجبور شده‌اید کابل را از سقف و دیوارها پایین بکشید تا به سیگنال منبع برسید و این امر می‌تواند هزینه بر باشد.

فاصله ۲۵ اینچی (حدود نیم متر) از دستگاه نمایشگر تا دستگاه منبع می‌تواند به راحتی به یک کابل ۵۰ اینچی (حدود یک متر و نیم) یا طولانی‌تر نیاز داشته باشد به خصوص زمانی که مجبور شوید از سقف، دیوار یا زیر زمین کابل خود را عبور دهید.

اکنون آن را در سه یا چند کابل (HDMI، VGA، اترنت و غیره) ضرب کنید. دیگر مسئله فقط هزینه نیست بلکه در فواصل طولانی‌تر، تخریب سیگنال نیز به یک عامل مهم تبدیل می‌شود. اما چاره چیست؟ قطعا جواب HDBaseT است اما HDBaseT چیست؟

معرفی HDBaseT

HDBaseT در سال ۲۰۱۰ معرفی شد و از آن زمان به بعد به استاندارد اتصال pro-AV تبدیل شد؛ زیرا تعداد فزاینده‌ای از نصاب‌ها مزایای این فناوری را تشخیص دادند.

استانداردHDBaseT برای اتصال با کیفیت بسیار بالا توسط HDBaseT Alliance، یک سازمان بین‌ صنعتی که توسط LG Electronics، Samsung Electronics، Sony Pictures Entertainment و Valens تأسیس شده است، ترویج می‌شود. HDBaseT بسیاری از چالش‌هایی را که نصاب‌هایAV در پروژه‌های تجاری با آن مواجه هستند، برطرف می‌کند؛ زیرا این اولین فناوری است که مجموعه ویژگی‌های ۵Play، ارسال صدا و تصویر،USB ، اینترنت، کنترل‌ها و برق را از طریق یک کابل LAN تا ۱۰۰ متر فعال می‌کند.

 

HDBaseT چگونه کار می‌کند؟ بررسی تخصصی پورت HDBaseT

HDBaseT از یک روش نامتقارن استفاده می‌کند تا صدا و تصویر، اترنت، USB، کنترل‌ها و برق را از منبع به سینک ارسال کند. این ماهیت نامتقارن به این معنی است که HDBaseT نیازی به پرداخت سربار حفاظتی برای محتوای ویدیویی که بیشترین پهنای باند را مصرف می‌کند، ندارد. به عبارت دیگر،HDBaseT با مدیریت خطا بهتر از سایر فناوری‌ها سروکار دارد.

HDBaseT از رمزگذاریPAM16 استفاده می‌کند، که به آن اجازه می‌دهد بهتر بتواند تداخل‌های الکتریکی را مدیریت کند، و BER بالاتری را بدون تأثیر بر عملکرد، کنترل کند. PAM16 نسخه‌ای از فناوری مدولاسیون دامنه پالس است که در آن داده‌های دیجیتال به عنوان یک طرح کدگذاری با استفاده از ۱۶ سطح ولتاژ DC با نرخ‌های بالا نشان داده می‌شود.

کلاس‌های پورت HD Base-T

انتخاب کابل HD Base-T مناسب به شناسایی نیازهای شبکه بستگی دارد. به طور کلی ۵ کلاس برای آن وجود دارد که از نظر ویژگی‌هایی مانند فاصله انتقال، وضوح و هزینه متفاوت است.

کلاس HD BASE

بررسی تخصصی کلاس‌های پورت HD Base-T

کلاس A استاندارد اصلیHDBaseT است که از مجموعه ویژگی‌های ۵ Playشامل: صدا و تصویر با کیفیت فوق العاده بالا، کنترل‌ها، اترنت، USB و برق، از طریق یک کابل LAN 100 متری پشتیبانی می‌کند.

کلاس B راه حل مقرون به صرفه‌تری برای کاربردهای صنعتی در در فواصل کوتاهتر است، منظور فواصل انتقال تا ۷۰ متر، که از عملکرد اترنت پشتیبانی نمی‌کنند.

کلاس‌هایC، D و E به عنوان بخشی از HDBaseT spec 2.0 معرفی شدند.

کلاسC و Dبیشتر برای مس مناسب هستند، اما کلاس E  بیشتر مناسب فیبرنوری است.

کلاس C از موارد زیر پشتیبانی خواهد کرد:

  • ۱۰۸۰p با طول بیش از ۱۰۰ متر با استفاده از Cat5e
  • ۴Kبا طول بیش از ۹۰ متر با استفاده از cat5e
  • ۴Kبا طولبیش از ۱۰۰ متر با استفاده از Cat6a

کلاس D از ۱۰۸۰P با طول بیش از ۳۰ متر با استفاده از Cat6a پشتیبانی می‌کند.

الزامات کابل کشی برایHD Base-T

سیگنال‌هایHD Base-T AV کمی ‌حساس‌تر از سیگنال‌های استاندارد داده‌ای هستند که روی ۱۰G Base-T حمل می‌شوند. سیگنال‌ها قوی‌تر و پیچیده‌تر هستند و  بنابراین خطر تداخل بیشتر است.

HD Base-T برای سیستم‌های کابل کشی ساختار یافته جفت تابیده سازگار با ANSI/TIA طراحی شده است.

در حالی که می‌توان از  Cat 5eیا بالاتر استفاده کرد، Molex Connected Enterprise Solutions یک راه حل رده ۶A را برای پشتیبانی از HD Base-T توصیه می‌کند. Cat 6A از برنامه‌های ۱۰G Base-T، PoE و UPoE پشتیبانی می‌کند، از فواصل طولانی‌تر پشتیبانی می‌کند و در فرکانس‌های بالاتر ایمنی بهتری در برابر تداخل دارد. Cat 6A یک راه حل آماده و مقرون به صرفه برای نصب HD Base-T است.

گفتار پایانی

HD Base-T یک پروتکل قوی و انعطاف‌پذیر با فناوری اثبات شده است. یک راه حل واقعیPlug & Play است که نصب آن آسان‌تر از سایر انواع کابل است و با کابل‌های مسی و فیبر نوری سازگار است. با توانایی پشتیبانی از ۵PlayTM، اترنت و آخرین فناوریAV، راه حلی ایده آل برای تعدادی از برنامه‌های کاربردی با پهنای باند بالا است.

 

سوالات متداول

  • فرستنده HDBaseT چه کاری انجام می‌دهد؟

HDBaseT استانداردی برای انتقال و دریافت سیگنال‌های صوتی، تصویری و کنترلی از طریق کابل کشی به مکان‌های دور است. دستگاه‌های دارای گواهیHDBaseT باید یک فرآیند تست را طی کنند و توسط اتحادیهHDBaseT تأیید شده باشند تا اطمینان حاصل شود که دستگاه‌های دارای کیفیت کنترل شده و قابل اعتماد هستند.

  • Long-Reach HDBaseT چیست؟

حالتLong Reach امکان اتصال دوربرد  تا ۱۵۰ متر را برای وضوح‌های کمتر تا ۷۲۰P را فراهم می‌کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *