امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
ورود | عضویت

پرده نمایش

شما اینجا هستید : صفحه اصلی  -> محصولات > پرده نمایش >

خرید انواع پرده نمایش در تنوع برند و بهترین قیمت و گارانتی اصلی در فروشگاه سلکسون

خرید پرده نمایش

یکی از ابزار های کاربردی ای که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد پرده نماش می باشد. اکثر افراد در مکان های مختلف شاهد پرده نمایش بوده اند که برای نشان دادن تصاویر استفاده می شود و شاید بیشتر ما در مکان های آموزشی همانند مدارس و دانشگاه ها شاهد پرده نمایش بوده ایم . پرده نمایش ها جهت نمایش تصاویر ویدئوپروژکتور، اورهد و… مورد استفاده قرار می گیرند و مواد به کار رفته (معمولاً ذرات کریستال) در ساخت این پرده های نمایش، نقش قابل توجهی در بالا بردن کیفیت و شارپ بودن تصاویر دارند. پرده نمایش ها دارای انواع مختلفی می باشند که به سه دسته پرده پایه دار، پرده سقفی دستی، پرده سقفی برقی و بک پروجکشن تقسیم می‌گردند که مشتریان با توجه به نیاز خود نوع مورد نظر خود را انتخاب می کنند. 

پرده نمایش پایه دار

این پرده ویدئو پروژکتور دارای سه پایه و قابل حمل بوده و همین مزیت قابل حمل بودن باعث می شود که کاربر به راحتی در هر مکانی که مورد نیاز می باشد از آن استفاده کند.

پرده ویدئو پروژکتور دستی (مکانیکی)

این پرده های نمایش بر روی سقف و یا دیوار نصب می گرددو بصورت مکانیکی باز و بسته می گردد که بیشتر در مکان هایی مانند دانشگاه ها و مدارس استفاده می شود و قدیمی تر از پرده نمایش های دیگر می باشد.

پرده نمایش برقی

به دلیل وجو برق در این نوع از پرده نمایش این پرده ویدئو پرژکتور بر رو سقف و یا دیوار نصب می گردد و با ریموت کنترل باز و با بسته می گردد.

پرده بک پروجکشن

از این نوع پرده نمایش اکثر برای نمایش در ویترین فروشگاهها استفاده میشود و دارای جنس مات می باشد.
براي انتخاب يک پرده نمايش بايد ویژگی های خاصي مد نظر قرار گيرد. اولين نکته تناسب ابعاد تصوير دلخواه کاربر با ابعاد محيطيست که ويدئو پروژکتور و پرده در آن قرار مي گيرند. با توجه به مولفه هاي فني پروژکتور (فاصله از پرده نمايش/قطر تصوير) ابعاد پرده نمايش تعيين ميگردد. 
یکی از این ویژگی ها که به توضیح آن خواهیم پرداخت و خریدار هنگام خرید باید دقت کافی داشته باشد جنس پارچه پرده نمایش پروژکتور می باشد. زیرا یکی از مهمترین عامل ها جهت کیفیت نمایش تصویر می باشد. پرده های مختلف نور را به‌صورت مختلفی بازتاب می‌دهند. به‌همین دلیل جنس پرده بسیار حائز اهمیت است. پرده های پروژکتور از مواد به‌خصوصی ساخته می‌شوند که نور تابیده شده از دستگاه را به بهترین شکل ممکن بازتاب بدهند. در واقع عواملی مانند انعکاس نور، استحکام و چروک شدگی، از مواردی هستند که به جنس پارچه مربوط می‌شوند.در خرید پارچه ویدئو پروژکتور با درنظرگرفتن نوع پارچه نمایش و کاربرد آن، دقت کنید از مواد مختلفی برای ساخت آن استفاده می‌کنند. به‌عنوان مثال، برای تولید پرده های مناسب فضاهای باز و بدون سقف از موادی بادوام‌تر استفاده می‌شود که در برابر آب و رطوبت نیز مقاوم‌تر باشند. در برخی دیگر از موادی استفاده می‌شود که به پرده کمک می‌کند تا با محیط تطبیق‌پذیر باشد. به‌عبارتی این نوع پرده ‌ها از دو طرف قابل استفاده هستند و پروژکتور در هر دو سمت می‌تواند تصویر را بر روی آن پخش کند. برخی دیگر به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که به‌دلیل نور محیط که ممکن است از پشت پرده تابیده شود، پشت پرده سیاه است. رنگ برخی از پارچه‌های پروژکتور سفید یا سفید مات است و برخی دیگر به رنگ خاکستری روشن هستند.
پرده های به رنگ سفید و سفید مات مناسب محیط‌ها و مکان هاییی بسته و مسقف که امکان کنترل نور وجود دارد می باشد، و از پرده های خاکستری بیشتر اوقات در محیط‌های فضای باز و بدون سقف که امکان کنترل نور وجود ندارد، استفاده می‌‌شود. 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به سلکسون می باشد .