امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
ورود | عضویت

بهترین و مناسب ‌ترین ویدئو پروژکتور سینمای خانگی

اکثر افراد از داشتن یک سینمای خانگی در منزل خود لذت می برند، به همین دلیل ما در این مقاله سعی بر راهنمایی و آشنایی شما عزیزان برای انتخاب بهترین و مناسب ترین سینمای خانگی را داریم. 
انتخاب بهترین ویدئو پروژکتور
رؤیاهایی که برای داشتن یک سینمای خانگی دارید را در سه مرحله به واقعیت تبدیل کنید. استفاده از ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی یک گزینه ایده آل برای فیلم بازها به شمار می‌رود. با استفاده از یک ویدئو پروژکتور سینمای خانگی می‌توانید علاوه بر تماشای فیلم، از بازی‌های ویدئویی نیز لذت ببرید و در جمع خانواده خوش بگذرانید. خوشبختانه برای پیدا کردن ویدئو پروژکتور مناسب به‌منظور رقم زدن یک تجربه خارق‌العاده و سپری کردن اوقاتی خوش در کنار اعضای خانواده کار دشواری را در پیش رو ندارید و تنها باید سه مرحله ساده را پشت سر بگذارید.
اول از همه به‌منظور تعیین فاصله مناسب، اندازه فضای موردنظر را می‌سنجید. در مرحله دوم، محل قرارگیری ویدئو پروژکتور را مشخص می‌کنید. سرانجام با توجه به نیاز یا تمایل به روشن یا خاموش بودن چراغ‌ها تصمیم خود را می‌گیرید. با توجه به همین سه مرحله ساده می‌توانید بهترین ویدئو پروژکتور سینمای خانگی را برای منزل خود انتخاب کنید.
مرحله اول: تعیین اندازه محیط و فاصله ویدئو پروژکتور
برای انتخاب متناسب‌ترین ویدئو پروژکتور با نیازهای خانواده خود ابتدا باید اندازه اتاقی که در آن از ویدئو پروژکتور استفاده خواهید کرد را مشخص کنید. در هنگام انتخاب ویدئو پروژکتور، محل قرار گرفتن آن و حداکثر فاصله‌ای که می‌تواند از پرده نمایش داشته باشد ازجمله موارد مهمی است که حتماً باید موردتوجه قرار بگیرد.
​برای منازل کوچک تا متوسط معمولاً فاصله ویدئو پروژکتور تا پرده بین 1.5 تا 2.5 متر خواهد بود. در این شرایط ویدئو پروژکتورهای شورت ترو (Short Throw) مانند مدل‌های مجموعه Small Room بنکیو می‌توانند یک تصویر 100 اینچی را در همین فاصله کم تولید کنند. برای منازل بزرگ‌تر، ویدئو پروژکتورهای معمولی با فاصله‌ای بین 2.5 تا 4 متر می‌توانند یک تصویر 100 اینچی را برای شما پخش کنند.
 مرحله دوم: تعیین محل قرارگیری ویدئو پروژکتور؛ روبرو یا با زاویه از پرده نمایش
برای داشتن تجربه‌ای لذت‌بخش و احساس راحتی بیشتر در هنگام تماشای فیلم از طریق ویدئو پروژکتور باید علاوه بر اندازه اتاق، نحوه استفاده از فضای آن را نیز مدنظر قرار بدهید. بسته به وضعیت قرار گرفتن اسباب و اثاثیه و اینکه چگونه در محیط موردنظر رفت‌وآمد می‌کنید احتمالاً قرار دادن ویدئو پروژکتور در سمت راست یا چپ پرده نمایش گزینه بهتری خواهد بود؛ چراکه از این طریق مانعی در برابر تصویر ویدئو پروژکتور ایجاد نمی‌شود و اعضای خانواده می‌توانند راحت‌تر در اتاق رفت‌وآمد کنند.
درصورتی‌که می‌خواهید ویدئو پروژکتور را با زاویه از پرده نمایش قرار بدهید باید به دنبال آن دسته از ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی باشید که به قابلیت‌های تصحیح کیستون افقی و پخش جانبی (side projection) مجهز شده‌اند تا علیرغم زاویه‌ای که دستگاه با پرده نمایش دارد، تصویر کاملاً هماهنگی ایجاد شود. اگر قرار گرفتن ویدئو پروژکتور بر روی میز در جلوی پرده نمایش برای شما مشکلی ایجاد نمی‌کند یا می‌توانید آن را روی سقف نصب کنید،به سراغ مدل‌هایی بروید که قابلیت تصحیح کیستون افقی دارند تا تنظیم تصویر به شکل ایدئال ساده‌تر شود و بدون نیاز به تغییر دکوراسیون اتاق بتوانید از تجربه تماشای فیلم بر روی یک صفحه سینمایی بزرگ لذت ببرید.
 مرحله سوم: تعیین وضعیت روشنایی محیط
احتمالاً تصور می‌کنید که برای تماشای فیلم با استفاده از ویدئو پروژکتور حتماً باید همه چراغ‌ها را خاموش کنید. درواقع، تصور شما زیاد درست نیست و ویدئو پروژکتورهای امروزی نیازهای متنوع خانواده‌ها را پوشش داده‌اند و می‌توانند تجربه سینمایی شگفت‌انگیزی را در شرایط نوری مختلف رقم بزنند. نکته مهم در اینجا میزان روشنایی ویدئو پروژکتور است.
 
اگر می‌خواهید تجربه‌ای دقیقاً مشابه با سالن‌های سینمایی با چراغ‌های خاموش یا با اندکی نور محیط داشته باشید به سراغ مدل‌هایی بروید که روشنایی آن‌ها در محدوده 2000 تا 2400 لومن قرار دارد. برای لذت بردن از فیلم با چراغ‌های روشن به صورتی که بتوانید با اعضای خانواده تعامل داشته باشید و آزادانه رفت‌وآمد کنید، بهترین گزینه شما استفاده از آن دسته از مدل‌های سینمای خانگی خواهد بود که بیشتر از 3000 لومن روشنایی دارند.
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به سلکسون می باشد .