امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
ورود | عضویت

HDBasT چیست؟

شما اینجا هستید : صفحه اصلی  -> وبلاگ > HDBasT چیست؟ >

فناوری HDBaseT چیست؟

فناوری HDBase T یک راه حل اتصال دیجیتالی می باشد که توسط گروهی از تولید کنندگان عمده الکترونیکی که به اتحاد HDBase T معروف هستند پشتیبانی می شود.فناوری HDBase T به دنبال حل مسئله شلوغی،درهم ریختگی و نیز گران بودن کابل ها به وسیله کاهش اتصالات مورد نیاز به یک کابل می باشد.

چرا کابل HDBase T مهم می باشد؟

اگر تا به حال مجبور به نصب یک نمایشگر ویدئو،پروژکتور و یا تبدیل AV در مکانی که نزدیک به برق AC نیست شده اید و یا مجبور شده ایدتا کابل را از سقف و پایین دیوارها عبور دهید تا به منبع سیگنال برسد،حتما می دانید که چقدر این کار می تواند هزینه بر باشد.

فاصله 25 سانتی متری از دستگاه نمایشگر تا دستگاه منبع می تواند به راحتی به 50 سانتی متر تبدیل شود.هنگامی که مجبور شوید از سقف،دیوار یا زیر کف عبور کنید،کابل طولانی تر می شود.حالا کابل ها را چند برابر کنید(Ethernet،HDMI،VGA و...).و این تنها هزینه نیست که مسئله است  بلکه در فاصله های طولانی،تخریب سیگنال از اصلی ترین فاکتورهای مهم به شمار می رود.

HDBase T از چه سیگنال هایی پشتیبانی می کند؟

*فیلم دیجیتال HD فشرده نشده از جمله رزولوشن های کامل 4K.2K.HD.3D (حداکثر 10.2 گیگابایت بر ثانیه) بدون تاخیر.

*همه فرمت های صوتی استاندارد از جمله DTS،Dolby Digital 

*100Base T Ethernet 

آیا HDBaseT جایگرین برای HDMI یا DVI می شود؟

به هیچ عنوان،HDBase T راهی ساده برای انتقال سیکنال ها در فاصله های طولانی تر است و هدف آن جایگزینی دستگاه های رابط سیگنال مثل HDMI یا DVI نیست.

ایا لازم است تا کابل HDBase T  را تهیه کنیم؟

اگر چندین کابل را در مسافت های طولانی جایگذاری نمی کنید،نیازی به تهیه کابل HDBase T ندارید چرا که ممکن است هزینه راه اندازی آن سنگین باشد.با این حال اگر مجبور به نصب و جایگذاری خطوط طولانی کابل ها هستید و می خواهید در آینده به مشکلی برنخورید قطعا استفاده از این کابل بهترین گزینه می باشد.

مدارس،تالارها،اداره جات و مساجد همه بهترین  گزینه برای راه اندازی HDBaseT می باشند.

 

آیا به دنبال تهیه پروژکتورهای سازگار با کابل HDBaseT هستید و یا می خواهید کابل های خود را تغییر دهید؟

متخصصان ما در دسترس هستند تا به سوالات شما عزیزان پاسخ دهند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به سلکسون می باشد .