امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
ورود | عضویت

نصب ویدیو پروژکتور و پرده نمایش

نصب ویدئو پروژکتور

(نمونه های نصب شده شرکت در آخر مقاله بارگذاری شده است)

امروزه در بسیاری از خانه ها برای بازی در جمع دوستان و تماشای فیلم و همچنین در مراکز آموزشی،اتاق های کنفرانس،مدارس و سالن ها برای نمایش و ارائه خود از ویدئو پروژکتور استفاده می کنند.

بسیاری بر این باورند که نصب ویدئو پروژکتور کاری راحت و آسان است اما اگر در جانمایی صحیح و فاصله نصب ویدئو پروژکتور تا پرده نمایش یا دیوار دقت لازم را نداشته باشید و زاویه ویدیو پروژکتور شما نسبت به پرده نمایش نامطلوب باشد،تصویری نامناسب بر روی پرده نمایش خواهید داشت.

اولین مرحله نصب تهیه  لوازم مورد نیاز با توجه به شرایط محیطی مکان شما می باشد.

مرحله اول تهیه لوازم مورد نیاز برای نصب کامل:

1پرده نمایش

2دستگاه ویدئو پروژکتور

3پایه سقفی یا دیواری پروژکتور

4کابل تصویر(HDMI،VGA،USB،LAN،AUX) و کابل برق

5داکت

پرده_نمایش

مرحله دوم نصب پرده نمایش:اولین کار پیدا کردن محل مورد نظرتان برای نصب می باشد.بسته به نوع پرده نمایش خود،محل مناسب را انتخاب و پرده را نصب کنید و سپس بقیه مراحل نصب ویدیو پروژکتور را دنبال کنید.این نکته را در نظر بگیرید که پرده های دیواری دستی  یا برقی که از بالا به پایین کشیده می شوند جای کمتری از فضای شما را اشغال می کند و همچنین به خاطر محفوظ ماندن در محیط عمر بیشتری خواهند کرد.پرده نمایش ها در انواع مختلف سقفی،دیواری و زمینی یا پایه دار(برقی و دستی)می باشند.انتخاب سایز پرده نمایش از دیگر فاکتورهای مهم می باشد که باید سایز آن مطابق با مکانی که شما انتخاب کرده اید باشد.انتخاب سایز مناسب پرده نمایش در تصویر شما بسیار تاثیرگذار است و هر ویدیو پروژکتور فاصله ی معینی، برای پرکردن تصویر شما، بر روی پرده نمایش دارد.(پرده های موجود در بازار از 1.50 تا 6 متر می باشند)

برای نصب پرده نمایش ابتدا جای آویز و قلاب پرده نمایش را بر روی دیوار و یا سقف علامت گذاری کرده و بعد از آن اقدام به سوراخ کردن دیوار و یا سقف کنید.سپس بسته به نوع دیوار و یا سقف (گچی،چوب،کناف و....) رول پلاک ها را جایگذاری کنید و پرده نمایش را با پیچ ببندید.

نکته های مهم:

.مکانی که می خواهید پرده نمایش را در آن نصب کنید باید در بهترین جای ممکن اتاق و یا سالن باشد و از تمام نقاط دید داشته باشد.

 

.پرده نمایش در مکانی نصب شود که هنگام باز و بسته شدن در رفت و آمد افراد و یا چیدمان وسایل اختلال ایجاد نشود.

 

.محل نصب پرده نمایش ترجیحا در محیط های دارای پنجره پشت به نور آفتاب باشد و نور مستقیم خورشید و یا روشنایی دیگری به پرده نمایش نتابد.

 

.در صورت خرید پرده نمایش دستی، ارتفاع آن را طوری تنظیم کنید که به راحتی بتوانید آن را به بالا پایین بکشید.

 

.لازم به ذکر است که ارتفاع پرده بسته به محیط مورد نظر به درستی و با دقت محاسبه شود تا تصویر هم برای کاربر و هم بینندگان قابل نمایش باشد.برای مثال اگر انجام نصب در مدرسه باشد با توجه به قد دانش اموزان پرده نمایش بایستی در ارتفاع پایین تری قرار گیرد و اگر در سالن کنفرانس یا همایش باشد پرده نمایش در بالاترین ارتفاع قرار می گیرد.

پرده نمایش

مرحله سوم نصب پایه و ویدیو پروژکتور:برای نصب ویدئو پروژکتوربهتر است با کمک گرفتن از دفترچه راهنما و طبق استاندارد های لازم عمل کنید.همچنین کمک گرفتن از افراد ماهر و متخصص و یا درخواست نصاب پروژکتور نیز باعث می شود تا بهترین زاویه تصویر را به خود اختصاص دهید.برای تهیه پایه ویدئو پروژکتور به فاصله ی پیچ های پشت دستگاه و ارتفاع سقف توجه کنید.پایه پروژکتور در سایز های گوناکون و مدل های مختلف (سلکسون،اسکوپ،NB و...) در بازار موجود می باشد.

نصب_پرده_نمایش

 پایه ویدیو پروژکتور را به دو روش میتوان نصب کرد.

روش اول اینکه هر کمپانی در دفترچه راهنمای نصب، فاصله ی تعیین شده پایه تا پرده را محاسبه کرده است.مثلا برای پرده نمایش 2 متری فاصله ای بین 2.5 الی 3 متر را در نظر گرفته است و شما طبق این دفترچه مراحل را قدم به قدم انجام می دهید.

روش دوم به این طریق است که شما پروژکتور را با دست های خود گرفته و صفحه ی آن را بر روی پرده طوری تنظیم کنید که تصویر با پرده هم عرض شود سپس در همان موقعیت بر روی سقف و یا دیوار علامت گذاری کرده و پایه و پروژکتور را نصب کنید.همچنین می توانید پروژکتور را به صورت رومیزی نیز در آن جا قرار دهید.نحوه پیچ کردن آن به این صورت می باشد که اول سقف یا دیوار را سوراخ کرده و با توجه به نوع سقف یا دیوار پیچ و رول پلاک های مخصوص را جایگذاری کرده و پایه ویدئو پروژکتور را نصب کنید.سپس قسمتی از پایه که با نام اسپایدر شناخته می شود را پشت دستگاه ویدئو پروژکتور نصب کنید و سپس پایه اسپایدر را به پایه سقف وصل کنید.(تمامی ویدیو پروژکتور های تولید شده دارای قسمت هایی برای پیچ کردن پایه به پشت ویدئو پروژکتور می باشند که با نام اسپایدر شناخته می شود).

نصب_پرده_نمایش_

بعضی از ویدئو پروژکتورها در فاصله های کمتری از پرده نمایش نصب می شوند که به Short Throw یا نما نزدیک معروف هستند.در نصب پایه های دیواری یا سقفی در این نوع ویدیو پروژکتورها،که دستگاه در بالا و وسط پرده نمایش و برد هوشمند یا تخته وایت برد نصب میشوند،برای تنظیم ابعاد تصویر باید در جهت افقی طول پایه را کم و زیاد کنید.

پایه_پروژکتور

مرحله آخر نصب کابل ها وداکت کشی:

داکت کشی: برای داکت کشی ابتدا اندازه ی فاصله ی کابل از ویدئو پروژکتور تا پرده نمایش را محاسبه کرده و سپس برا خرید داکت اقدام کنید.برای زیبایی کار سعی کنید کابل کشی شما کوتاه ترین مسیر کابل کشی و کمترین دید را داشته باشد.

 

تهیه کابل:پروژکتورها دارای انواع پورت های ورودی و خروجی می باشند که برای هر یک از کابل های مختلفی استفاده می شود.برای مثال اگر قصد دارید تا فیلم ها و تصاویر را با کیفیت بالا تماشا کنید کابل های HDMI مناسب شما می باشد،در غیر این صورت از کابل های VGA می توان استفاده کرد که کیفیت پایین تری دارند.کابل های دیگری نیز برای استفاده وجود دارد.

کابل صدا که برای انتقال صدا از ویدئو پروژکتور به سیستم صوتی مود استفاده قرار می گیرد.

کابل  VIDEO برای دستگاه هایی مثل ماهواره و ویدئو پلیر که پورت خروجی ویدیو را دارند.

کابل LAN که از طریق پورت LAN اطلاعات را انتقال می دهد.

نصب_پروژکتور

درخواست نصاب برای ویدئو پروژکتور و تلویزیون:کارشناسان و متخصصان شرکت آرتا تصویران آفتاب با بیش از 20 سال سابقه در زمینه لوازم صوتی و تصویری و 10 سال سابقه ی نصب و راه اندازی ویدیو پروژکتور و تلویزیون آماده ی انجام تمام امور نصبی برای شما مشتریان محترم می باشد.برای هماهنگی جهت نصب با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.

کارشناس نصب:09129576174

تلفن تماس:021.66717567

             021.66709406

 

(نمونه های نصب شده شرکت)

پرده_نمایش

پرده_نمایش

پرده_نمایش_خانگی

پرده _نمایش_برقی

پرده_نمایش_دستی

پرده _نمایش_پایه _دار

پرده_نمایش

نصب_پرده_نمایش

نصب_ویدئو_پروژکتور

پرده_نمایش

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به سلکسون می باشد .