امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
ورود | عضویت

مزایای استفاده از پرده نمایش در کلاس درس

با پیدایش تکنورلوژی های نوین و پیشرفت آن، کلاس های درس نیز از این قاعده مستثنی نبوده و امروزه تفاوت های زیادی در نحوه تدریس با استفاده از تکتولوژی به وجود آمده است که نحوه تدریس را آسان تر و نتایج اثربخشی را ایجاد کرده است. استفاده از تکنولوژی ویدئو پروژکتور و پرده نمایش در کلاس های درس که با استقبال خوبی از سوی معلمان و دانش آموزان روبرو شده است یکی از همین موارد می باشد که سبب می شود کلاسها و آموزش به روش مؤثرتری برگزار شود. از جمله مزایای استفاده از پرده نمایش در کلاس های درس و آموزشگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- تنوع در نحوه تدریس و شیوه آموزش
- یادداشت برداری راحت تر
- استفاده بهینه تر از زمان کلاس
- ارائه پروژه ها و کنفرانس های بهتر توسط دانشجویان
تنوع بیشتر در شیوه آموزشی
با استفاده از ویدئو پروژکتور و پرده نمایش می توان از اسلایدها، مثال های تصویری، ویدئو ها و ... جهت توضیح و تشریح بهتر دروس استفاده کرد و همچنین با استفاده از اینترنت و دسترسی به محتوای وب و یا اطلاعات کامیپوتر می توان با با کیفیت بهتری به تدریس پرداخت و نتایج و پیرشفت بهتری را از دانش آموزان شاهد بود. همچنین با توضیح دروس می توان از پاورپوینت های جذاب استفاده کرد  و با نمایش بر روی پرده نمایش توجه بیشتر دانش آموزان را جلب کرد و تدریس را به شیوه بهتری انجام داد که در نتیجه آن یادگیری بیشتری را به دنبال خواهد داشت.
یادداشت برداری راحت تر و استفاده بهتر از زمان کلاس
با استفاده از این تکنولوژی بسیاری از مشکلات روش های آموزشی کسل کننده ، کم بازده و زمان بر سال های گذشته برطرف خواهد شد. یکی از این مشکلات یادداشت برداری دانشجو می باشد که نوشتن اساتید بر روی تخته وایت برد یا تخته سیه و پس از آن یادداشت برداری دانشجویان بر روی کاغذ بسیار زمان بر بوده که با استفاده از این تکنولوژی و استفاده از پاورپوینت و ایجاد اسلایدای درسی این مشکل بخوبی برطرف گردیده و بسیار در زمان کلاس صرفه جویی می شود.
ارائه پروژه های بهتر توسط دانشجویان
دانشجویان می توانند کنفراس های خود را در زمان کوتاه تر و با کیفیت بهتر با استفاده از پاورپوینت و نمایش بر روی پرده نمایش انجام دهند. ارائه با ویدئو پروژکتور در کاهش کپی کاغذ و صرفه جویی در هزینه ها بسیار مفید است و همچنین در زمان اجرا می توان برای تمام کلاس پروژه را به نمایش گذاشت.
مزایای استفاده از ویدئو پروژکتور در محیط های آموزشی
از ویدئو پروژکتور و پرده نمایش در قسمت های مختلف محیط های آموزشی می توان استفاده کرد. اتاق کنفرانس، سالن اجتماعات، کلاس درس و ... مکان های پرکاربرد این محصول می باشند. با استفاده از پرده نمایش می توان فعالیتهای علمی دانش آموزان را با کیفیت و وضوح بهتر اطلاع رسانی کرد و یا اینکه برای برگزاری ویدئو کنفرانس ها در فعالیت های گروهی می تواند بسیار مفید باشد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به سلکسون می باشد .