تخفیفات شگفت انگیز رو از دست ندین !

استفاده از دیوار به جای پرده نمایش امکان پذیر است ؟

جدیدترین محصولات

۴۴,۶۵۰,۰۰۰ تومان۴۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۴۳,۳۱۰,۵۰۰ تومان۴۵,۵۹۰,۰۰۰ تومان

۱۶۶,۳۰۰,۰۰۰ تومان۱۷۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

۳۴,۲۰۰,۰۰۰ تومان۳۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۳۳,۱۷۴,۰۰۰ تومان۳۴,۹۲۰,۰۰۰ تومان

۱۱۳,۱۰۰,۰۰۰ تومان۱۱۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان

استفاده از دیوار به جای پرده نمایش

اگر داشتن یک سینما در خانه یکی از آرزوهای شماست یا کلاس درسی دارید که میخواهید به دانش آموزانتان با ویدئو پرژکتور درس بدهید و این سوال در ذهن شماست که آیا می توان از ویدئو پروژکتور بدون خرید پرده نمایش ویدیو پروژکتور استفاده کرد؟ در ادامه این مقاله تمام نکات مهم این کار را برای شما توضیح داده ایم

در قدم اول باید بگوییم که امکان استفاده از دیوار به جای پرده نمایش را دارید اما ممکن است بهرمندی از برخی ویژگی های پرده نمایش را در ازای صرفه اقتصادی از دست بدهید حال در ادامه به بررسی تمام این موارد میپردازیم .

استفاده از دیوار به جای پرده نمایش امکان پذیر است ؟

چرا بهتر است از دیوار به جای پرده نمایش استفاده نکنیم ؟

درست است که یک دیوار سفید ساده سطح مناسبی برای نمایش تصویر دستگاه ویدئو پروژکتور است اما دیوار نمی تواند نور را مثل پرده نمایش ویدئو پروژکتور در فاصله نزدیکی بازتاب که دلایل این مورد به شرح زیر است :

رنگ دیوار

رنگ دیوار و خاصیت بازتاب دهندگی نور آن برای نمایش تصاویر ویدئو پروژکتور مناسب نیست. دیوار ها ممکن است رنگ براق داشته باشند و در بازتاب دهندگی نور چشم بیننده را اذیت کنند . اما پرده نمایش ها به دلیل جنس پارچه پرده نمایش و پوشش خاصی که دارد ، خاصیت بازتاب دهندگی نور آن را تقویت می کند.

بافت دیوار

بافت دیوار نیز آنطور که شما فکر می کنید صاف و یکدست نیست اگر از نزدیک به دیوار نگاه کنید متوجه خواهید شد.

سطح ناصاف دیوار مشکلاتی را برای تصویر پروژکتور ایجاد می کند. شاید دیوار صاف و یکنواخت به نظر برسد اما اکثر دیوارها به آن اندازه‌ای که در نگاه اول به نظر می‌رسند، صاف و یکدست نیستند.
اگر دست خود را به آرامی روی دیوار بکشید نواقصی مانند برآمدگی و فرورفتگی را در دیوار حس می کنید. نواقص کوچک سایه‌های کوتاهی را روی تصویر دیتا پروژکتور ایجاد می کند و در نتیجه تصویر روشنایی کمتری خواهد داشت و به طور کلی محو به نظر می رسد.

اندازه دیوار

ممکن است اندازه دیوار برای نمایش ویدیو مورد نظر شما کافی نباشد و نتوانید به صورت کامل و درست فیلم را تماشا کنید برخی پرده نمایش پروژکتور این ویژگی را دارد که قابلیت کوتاه و بلند شدن دارد و میتواند اندازه دلخواهتان را تنظیم کنید .

استفاده از دیوار به جای پرده نمایش

راه های کم تر کردن مشکلات استفاده از دیوار به جای پرده نمایش

همانطور که اشاره شد استفاده از ویدئو پروژکتور بدون پرده نمایش ایده آل نیست. اما ممکن است بنا بر دلایلی استفاده از پرده نمایش را ملزم ندانید . نگران نباشید برای این مورد هم ما راه هایی در نظر گرفتیم .

تا جایی که می توانید دیوار را صاف کنید

هرچه دیواری که از آن استفاده میکنید صاف تر باشد تصویر بهتر نمایش داده میشود بنابراین میتوانید با استفاده از یک سمباده دیوار را صاف کنید تا عاری از هرگونه برآمدگی باشد .

دیوار را رنگ کنید.

بهترین راه حل برای استفاده از پروژکتور روی دیوار این است که با رنگ اسکرین پروژکتور، دیوار را رنگ کنید . توجه کنید که این رنگ نباید رنگ براق باشد و باید از رنگ های گچی استفاده کنید

یک قاب دور تصویر پروژکتور ایجاد کنید.

اگر بتوانید در محدوده نمایش تصویر یک قاب تهیه کنید این ویژگی به شما کمک میکند تا بیننده بهتر روی تصویر تمرکز کند و حس بهتری از تماشا تصویر داشته باشد .

دیوار خالی از هرگونه لامپ،تابلو و گچ کاری باشد

واضح است که وجود هر گونه برآمدگی روی دیوار باعث کم کردن کیفیت تصویر میشود بنابراین سعی کنید یک دیوار کاملا خالی پیدا کنید .

دیوار به جای پرده نمایش

استفاده از دیوار به جای پرده نمایش مزیتی هم دارد ؟

شاید برای شما جالب باشد اما استفاده از دیوار به جای پرده نمایش مزیت هایی هم برای افرادی که به طور مدام از پرده نمایش استفاده ندارد هم دارند . این موارد عبارتند از :

  • عدم نیاز به خرید وسیله ای جدا و در نهایت هزینه کمتر
  • عدم نیاز به نصب
  • عدم نگرانی از چین و چروک پارچه ی پرده
  • ظاهر زیباتر و ساده تر

خرید پرده نمایش سلسکون

اما در صورتی موارد بالا باعث شد شما به خرید پرده نمایش اقدام کنید به شما پیشنهاد میکنیم ، بهترین برند آن ، یعنی خرید پرده نمایش سلکسون اقدام کنید .

جمع بندی

در مجموع شما مجبور نیستید این همه کارهای مختلف برای استفاده از ویدئو پروژکتور بدون پرده نمایش انجام بدهید. شما می توانید با هر پروژکتوری روی هر دیواری تصاویر را مشاهده کنید. . اما همین نکته های ناچیز می تواند با گذشت زمان آزار دهنده باشد.

همانطور که گفتیم اگر همچنان قصد دارید از ویدئو پروژکتور بدون پرده نمایش استفاده کنید،  پیشنهاد می دهم که سه توصیه بالا را حتما انجام دهید. دیوار را صاف کنید، آن را رنگ کنید و مجدداً برجستگی های آن را برطرف کنید و دوباره رنگ بزنید. سپس یک فریم سیاه زیبا دور ناحیه ای که تصویر پروژکتور روی آن می افتد قرار دهید. همین چیزهای کوچک تفاوت قابل توجهی را ایجاد خواهد کرد.

اشتراک گذاری :

2 پاسخ

  1. سلام. من قبلا سعی کردم به جای خرید پرده از دیوار استفاده کنم اما خب مزایا و معایب خودشو داره و پرده برقی خرید کردم ازتون و خیلی راضی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *